LT EN DE  
Pradžia arrow Kauno vaizdai
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Senieji metraštininkai ir pirmųjų knygų leidėjai dažnai dekoruodavo tekstus ornamentiniais papuošimais, iliustruodavo juos piešiniais, kurie galbūt niekada nebuvo vertinami kaip svarbūs istoriniai dokumentai, tačiau vertingi kaip kultūrinės komunikacijos išraiška. Šį kelią pasirinkome ir mes, EŽ „Kaunas: datos ir faktai“ rengėjai, istorines datas ir faktus iliustruodami Kauno vaizdais.

Istorija glaudžiai susijusi su fotografija, kuri vizualiai supažindina plačią auditoriją, esančią bet kuriame šalies ar pasaulio kampelyje, su miesto istorija.

Miesto fotografija – tai praėjęs laikas, sustabdyta akimirka, o gal net šimtmečiai, suprojektuoti į vieną vaizdą. Tai tyla, kuria kalba miestas.

Skyriuje „Kauno vaizdai“, be senojo Kauno piešinių, graviūrų, litografijų, rasite aštuonių skirtingų istorijos laikotarpių nuotraukų ir atvirukų, iliustruojančių miesto gyvenimą. Tai miesto ir jo apylinkių panoramos, gatvės, architektūros paminklai ir kt. objektai, įvairūs renginiai, žmonės.

Visos šiame skyriuje pateikiamos iliustracijos surinktos iš Kauno apskrities viešosios bibliotekos (KAVB), Vytauto Didžiojo karo muziejaus (VDKM) fondų, asmeninių kolekcijų.

 

Be raštiško KAVB, kitų atminties institucijų ir asmeninių kolekcijų savininkų leidimo draudžiama kopijuoti, platinti, publikuoti spaudiniuose ir internete, keisti, kurti išvestinius produktus. Pasinaudojus elektroniniame žinyne publikuojamais dokumentais, būtina nurodyti jų šaltinį.

 

 
Senasis Kaunas piešiniuose, graviūrose ir litografijose
Carinis laikotarpis (1795–1915 m.)
Vokiečių okupacija (1915–1918 m.)
Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpis (1918–1940 m.)
Pirmoji sovietinė okupacija (1940–1941 m.)
Vokiečių okupacija (1941–1944 m.)
Antroji sovietinė okupacija (1944–1990 m.)
Antrosios Lietuvos Respublikos laikotarpis (1990– ...)